Biorezonans terapileri mutlaka hekim tarafından yapılması gereken, kişiye özel - özgün yöntemlerdir.

Genital Siğil HPV Tedavisi

HPV Virüsü

Özet Tanım

Hpv virüsü çoğunlukla genital bölgede olmak üzere, makat - ağız ve boğazda yerleşim göstererek siğil oluşturur. Siğil oluşturmadan sessiz (belirtisiz / semptomsuz) olarak seyir eden HPV virüs tipi de bulunmaktadır. Doku seçen bir hastalıktır. örneğin; karaciğere bulaşmaz.
HPV; hücre içine yerleşen ve çoğalan bir dna virüsüdür. 

HPV virüsü sürekli olarak mutasyon geçirerek kendini geliştirir ve değişir. Bu nedenle, HPV için ilaç ve aşı geliştirilememiştir.

Genital HPV

Genital bölgeye yerleşen ve siğil oluşturan 45 – 50 farklı tip HPV virüsü bulunmaktadır. Risk dereceleri; Az – Orta ve Yüksek olmak üzere üç sınıfta dikkate alınır. Özellikle vagina kanalına yakın (serviks) rahim ucu bölgesine yüksek riskli virüs tipleri yerleşmekte ve kanser riskini arttırmaktadır.

Belirtiler

HPV virüsü; ağız anal ve genital bölgede hastalık yapma kabiliyetine ulaşınca, girdiği hücrenin sağlıklı yapısını bozarak siğil oluşmasına sebebiyet verebilir. Fakat genital hpv 'nin siğil oluşturmayan ve sessiz seyreden - bilhassa rahim ucu kanseri yapan inatçı ve tehlikeli tipi de bulunmaktadır.

Bu sessiz enfeksiyonlar çoğu zaman kadınların genel amaçlı yaptırdığı simir testinde tesadüfen tespit edilir.

Nedenleri

HPV Nasıl Bulaşır?

Ağız - anal ve genital temas sonucu; cinsel ilişkiyle bulaşır. Bu alanlarda oluşan mikro travmalar sonucu bedene ve dolayısıyla hücre içine rahatça sızar. Özellikle epilasyon - ağda ve jilet teması ile temizlenen / kazınan genital bölgenin hassaslaşması ile mikro travma oluşmaktadır. Bu durum, hastalığın bulaşmasına uygun zemin hazırlamaktadır.

HPV virüsünü 'ancak' bağışıklık sistemimiz yenebilir. 

Fizyolojik veya psikolojik nedenli travmalar; bu virüsünün bağışıklık sistemimiz tarafından tanınıp yok edilmesini engellemektedir. Dolayısıyla, bağışıklık sistemimizin virüsü algılayamadığı durumlarda; hasta otomatik olarak hpv virüs taşıyıcısı konumuna düşer.

Detaylı bilgi edinmek için HPV ve Papilloma Hastalığı Tedavisi makalemizi okuyabilirsiniz.

HPV Tedavisi

HPV TEDAVİSİNDE İZLEDİĞİMİZ ÖZENLİ YOL; KİŞİYE ÖZEL 'DOĞRU TANI' ARDINDAN, BAŞIĞIKLIK SİSTEMİNDEKİ FİZYOLOJİK VE PSİKOLOJİK TRAVMAYI ÇÖZMEK VE VİRÜSÜN YAPISINI BOZMAKTIR.


KLİNİĞİMİZDE TEDAVİ OLAN HASTALARIN YORUMLARINI BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ.

Son HPV Tip 16 hastamız (Gaziantep'ten)

Uyguladığımız tedavi sonrası HPV testini yaptırmış; tedavinin başarısını doğrulamıştır.


Kadıköy Suadiye'de bulunan kliniğimizde tedavi uygulamalarımızdan faydalanmak üzere bize ulaşabilir, randevu alabilirsiniz.

RANDEVU / İLETİŞİM / ADRES

GSM: (532) 152 68 61

E-posta: info@drmuratbesler.com

Adres: Bağdat Caddesi, Vapur Yolu Sokak. No:3 Daire:1

Suadiye/ İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Rezonans terapileri, her türlü hastalıkta sistemi desteklemek, bedeni, enerji seviyesinde dengelemek ve iyileşme potansiyelini artırmak için kullanılabilir. Sitemizde endikasyonlar, Rezonans terapilerinin kullanım alanı olan konuların bazılarıdır. Ancak, bu terapilerin “kendi başlarına” ve “bilimsel olarak yaygın kabul görmüş” terapiler olmadığının ve sadece diğer bilinen yöntem ve tedavileri desteklemek için kullanıldığının bilinmesi önemlidir. Web sitemizdeki bilgiler danışanları tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz.
© Copyright 2023 - Dr. Murat Besler
envelopephone-handsetmap-marker