Biorezonans tedavileri mutlaka hekim tarafından yapılması gereken, kişiye özel - özgün tedavilerdir.

HPV ve Papilloma Hastalığının Tedavisi

Genital Herpes

HPV ve Papilloma, Dr. BESLER’ in Biorezonans yöntemini kullanarak geliştirdiği terapi ile tedavi edilebilen bir hastalıktır.

HPV ve Papilloma Nedir?

HPV, DNA tipi bir virüstür ve hücre büyümesini destekleyen proteinleri kodlar. Bu durum uygun hücrelerde akut enfeksiyonu kolaylaştırırken uygun olmayan hücreyi kansere çevirebilir.

HPV virüsünün en az 100 tipi vardır.

HPV ne yapar?

Genital bölge ve bir çok deri mukoza bölgesinde siğil seklinde hiperkeratoz alanlar oluştururlar. Virüs, deri ve mukozanın çatlakları üzerinden bazal tabakaya girer.

Siğil veya Papilloma nedir?

Virüs hücre büyümesini uyarmakta; bunun sonucu virüsle indüklenen hücre sayısı artışı bazal hücre tabakasının ve stratum spinosumun kalınlaşmasına neden olur. Buna SİĞİL yada Papilloma denir.

HPV enfeksiyonunun ortadan kaldırılmasında ve kontrolünde doğal ve hücresel bağışıklık önemlidir. HPV koruyucu immün yanıttan kaçabilir yada immün yanıtı baskılayabilir.

HPV genotiplerinden 6 ve 11, sıklıkla genital siğillere neden olurken HPV tip 16 ve18 başta olmak üzere bazı genital genotipleri de rahim ağzında hücresel değişikliklere sebep olarak dolayısıyla rahim ağzı kanserine yol açabilir. Rahim ağzı kanseri tanısı konmuş kadınların yaklaşık % 95 - 100’ünde HPV virüsü  saptanmaktadır.

HPV ve Papilloma nasıl bulaşır?

HPV, tüm dünyada en sık görülen cinsel yolla bulaşan hastalıktır. Yakın temas (deriden deriye) ya da cinsel temas (vaginal, oral, anal) yoluyla bulaşabilen genital HPV, penis veya anüs ve çevresindeki deri ve mukozalarda enfeksiyon oluşturur. Kadınların bu hastalığı yaşama oranı erkeklerden daha fazladır. Bulaştırıcılık aktif genital lezyonların varlığında daha yüksektir. Genital HPV tipler aynı zamanda ağız ve boğazda da bulunabilir.

Aslında HPV cinsel yolla bulaşan bir hastalık olarak kabul edilmesine rağmen ; kontamine eşyalardan, genel tuvalet, duş gibi hijyenik olmayan ortamlardan da bulaşabilir. Doğum sırasında anneden bebeğe geçebildiği de bildirilmektedir.

Çoğu kişi enfekte bir kişi ile seksüel temastan sonra yıllar geçse bile herhangi bir sağlık problemi göstermeden HPV taşıyabilir ve enfekte olduğunun veya partnerine virüs geçirdiğinin farkında olmayabilir. Aynı anda birden fazla HPV tipi ile enfekte olmak mümkündür.

HPV’ de belirtiler nelerdir?

El ayak ve genital bölgede siğiller en önemli bulgudur. Bulaşma olduktan sonra hastalığa özgü belirtiler bazen birkaç ay, bazen de birkaç yıl sonra ortaya çıkabilir. Ortaya çıkan genital siğiller yumuşak, düz, yükseltili ya da bazen karnıbahar şeklinde et renginde görülebilirler. Siğiller, ağız içinde de bulunabilir.

Siğiller; enfekte bireyle ilişkiden haftalar ya da aylar sonra ortaya çıkabilir. Kadın genital bölgesindeki bazı HPV tipleri kansere dönebilir.

Erkeklerde bu hastalık bulgusuz seyredebilir.

DR. BESLER’ in yöntemiyle HPV ve Papilloma nasıl tedavi edilir?

HPV virüsü ile karşılaşan bağışıklık sistemi virüse karşı yeterli cevabı oluşturamadığında bağışıklık sisteminde negatif bir yük oluşur yani bağışıklık sistemi virüsü yenememe bilgisini sistemine kodlar. Hastalık virüsün virülansı azaldığı için bulgu vermese bile fiziksel ve duygusal etken ve travmalar, bağışıklık sistemini harekete geçirir . Aktif virüs olmasa bile bağışıklık sistemindeki negatif yük yani hastalık bilgisi harekete geçer ve semptomlar yeniden oluşur. Burada hastalık yapan virüs değil virüsün bağışıklık sisteminde oluşturduğu yüktür ve bu yük kişiye özgüdür.

Frekans tıbbında; moraterapi yöntemiyle kişiye özgü olan bağışıklık sistemindeki virüsün oluşturduğu yükün frekansı ölçülür. Burada ölçtüğümüz virüsün bağışıklık sisteminde yarattığı hastalık bilgisi yani immün sistemi bloke eden negatif yüktür.

Bulunan frekans aralığı özel proplar vasıtasıyla hasta olan bölgeye ve vücudun belirli yerlerine uygulanır.

Gönderilen bu tedavi frekans ile bağışıklık sistemi bu yükü artık yeniden görmeye başlar. Ters ayna görüntüsü sayesinde zayıflayan HPV virüs bilgisi immün sistem tarafından yeniden tanımlanır ve bağışıklık sistemi bunu yok etmeye başlar.

DR. BESLER’ in yöntemiyle tedavi kaç seanstır?

Kişinin bağışıklık sistemine göre değişmekle birlikte ortalama 10 seanstır. Her seans öncesi ölçüm tekrarlanır ve tedavi kişiye özel frekans aralığında uygulanır. Virüs bilgisi bağışıklık sisteminden silininceye kadar tedavi sürer.

Bu tedavilerde asla kimyasal ilaç kullanılmaz. Tedaviler de kişiye özgü yapılmaktadır.

Moraterapi ve biorezonans yöntemi ile HPV ve papilloma tedavi edilebilen bir hastalıktır.

16 comments on “HPV ve Papilloma Hastalığının Tedavisi”

 1. Muart Hocam.;bende hvp hastası biri olarak sormak isterim; bütün bünyeler bu hastalığı yenebilirmi ?
  Iyi calismalar dilerim

  1. Virüs hastalıklarını yenen "Ümmin sistemdir.."
   Burada uyguladığımız tedavi; Ummin sistemin yenemedigi virüsü, virüsün dna'sını bozarak - zayiflatip, asi huy kıvamına getirmektir.. Bir yandan da, ummin sistemin bu zayiflamis virüsü "yenmesini saglamaktır."
   Tedavi kisiseldir ve kisiye gore uygulanır.
   Cevap: Dr. Murat Besler tarafından yazılmıştır.

   1. merhaba hocam benm hpv pozitif ağız içünde ve gırtlakta da varsa rahim gibi bıyama vs tesbiti olmuyor bunun ağız yutak dil için siğil varsa yoksa nedir

 2. Merhaba hocam,
  1 sene once smaer testi yaptirdim 16 18 ve 31 hpv oldugumu ogrendim onkolijiye sevkedildim kolposkopi kazima ve biyopsi yapildi cin1 tanisi konuldu 35 yasindayim bu hpvden kurtulmak istiyorum kesin tedavisi var mi? Ne yapmam gerekiyor? Bogazimda da kabarciklar cikti kbbye gittim kansizsin dedi kan ilaci verdi ama yaklasik 1 senedir bu kabarciklar var dilimin kokunde ve gecmiyo psikolojim bozuldu iyice? Artik herseyden korkar oldum ne yapmaliyim?

  1. Doktor bey'e e-mail ile gönderdik.. e-postanızı kontrol ediniz. sağlıklı günler dileriz.

 3. İyi akşamlar Murat hocam. Ben mart ayında Rahim ağzı hpv31 virüsü olduğumu öğrendim. Bağısıklıgımın için bitkisel propolis ler kullanıyorum ama bünyem düşünce hemen atak yapıyor ignelenme ler sancılar. Ne yapmam gerek sizin tedaviden güzel sonuç alabilirmiyim

  1. Doktor bey'e e-mail ile gönderdik.. e-postanızı kontrol ediniz. sağlıklı günler dileriz.

  2. İyi günler Murat hocam, Ben 2 kez 4 sene ara ile rahim duvarından cerrahi yöntemiyle poliplerim alındı. Yani ben de tekrarladı. 45 yaşındayım. Yine kontrole gitsem rahmimde polip olabilir diye düşünüyorum. Ben şunu öğrenmek istiyorum. Bunun ameliyatsız bir çözümü varmıdır. Kişiye özel bazı tedavileri anlatıyorsunuz. Bu tedaviler işe yarıyor mu. Bu konu da bilgi almam mümkün mü.
   Şimdiden teşekkürederim

 4. Merhaba hocam geçen sene hpv sonucum diğer enfeksiyon şeklin de pozitif çıkmıştı. Bu yıl tekrar test yaptırdım hpv tipi 58 çıktı tedavi için ne öneriyorsunuz?

 5. hpv 16 18 mevcut ignelenmeler var cok rahatsiz ediyor bu tehlikeli turlerde de tedaviniz ise yariyor mu

 6. hocam merhaba,ben uzun zamandır hpv ile mücadele ediyorum.Çok defa yaktırdım,kendim asit bazlı ilaçlar ile denedim ancak tamamen kurtulamadım.Son zamanlar da alkolu fazla tüketmeye başladım ve tekrar çıkmaya başladı ve bu durumu partnerimede söyleyemiyorum.Yaktırdığım zaman kendisinden en az 10 gün uzak durmam gerekiyor bu da huzursuzluğa yol açıyor.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 7. Hocam merhaba. Ben de 4 yılı aşkındır genital siğiller var. Acaba bu yöntem genital siğil tedavisinde işe yarıyor mu? Hpv konusunda çok çalışmalarınız oluyor mu ve sonuçlar nedir bilgilendirir misiniz acaba? Şimdiden teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2023 - Dr. Murat Besler
Web sitemizdeki bilgiler danışanları tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz.
envelopephone-handsetmap-marker